Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   21
                 

Zbigniew "Emill" Pławecki


Zaczyna się, znów producenci serii SIMS postanowili zaatakować nasze komputery niezliczoną ilością dodatków do drugiego wcielenia tego najsłynniejszego chyba "symulatora ludzkiego życia", tym razem Simsy idą... na uniwerek!W tym tygodniu Electronic Arts ogłosiło wypuszczenie pierwszego expansion packa do SIMS 2, pod wiele mówiącym tytułem The Sims 2: University, z datą wydania zaplanowaną na wiosnę przyszłego roku. Co prawda zespół produkcyjny stara się trzymać języki za zębami, ale mimo to nieco informacji o ich nowym dziele zdołało się wydostać za mury biur EA, poniżej przeczytacie co będą mieć nam do zaoferowania.

(kliknij aby powiększyć)


Przede wszystkim - akademiki i wspólne, kilkuosobowe sypialnie - były one niezłym orzechem do zgryzienia dla developerów, bo jak tu zrobić zatłoczony akademik bez konieczności umieszczania od razu ponad 50 Simów na jednym ekranie?Rozwiązaniem okazało się "ukrycie" tego, co dzieje się w pomieszczeniach innych, niż te, w których obecnie znajdują się nasze najważniejsze Simy, a konkretnie w pomieszczeniach uznanych za "prywatne" - bo te pulicznie dostępne, jak korytarze, łazienki, kawiarnia, pracownia informatyczna itp. będą normalnie widoczne, a nasze Simy będą się mogły spotykać tam z innymi studentami.A gdy znikają oni za drzwiami swoich pokojów - nie widzimy nic, poza wyżej wymienionymi drzwiami, więc engine nie marnuje czasu i energii na renderowanie niepotrzebnych grafik. Dzięki temu można było stworzyć lokacje z dziesiątkami wspólnie żyjących Simów, nawet jeśli jednocześnie widzimy ich tylko kilku.
Screenshoty jakie do tej pory ujawniło EA pokazują naszych podopiecznych dających czadu na różnych instrumentach - i rzeczywiście, w grze będzie możliwość założenia swojego własnego zespołu! Jeden Sim może zostać gitarzystą, inny przejmie perkusje, jeszcze inny klawisze, a kolejny wokal. Oczywiście efekt końcowy będzie zależał od umiejętności naszych podopiecznych, wiadomo, że zespół złożony z "muzycznych średniaków" nagrody Grammy raczej swoim muzykowaniem nie zdobędzie. ;)Zarówno to, jak i inne dodatkowe funkcje, które będzie nam oferował ten dodatek, pojawią się nie tylko w nim, ale i w całej grze, dlatego jeśli najdzie nas ochota, by sobie na przykład "pobrzdękać" na gitarze, będziemy mogli to robić, niezależnie od tego, czy będziemy na uniwerku, czy nie (czyli czy będziemy grać w dodatek, czy w wersję podstawową).Poza tym, w każdym momencie rozgrywki czuć ten specyficzny klimat amerykańskiej (choć, nie tylko) uczelni, jak na przykład uczniowie, grający na korytarzu w "Zośkę". Z pewnością w najbliższym czasie pojawi się więcej informacji na temat dodatku, nie omieszkamy was wtedy o nich poinformować. A do tego czasu... no cóż, pozostaje czekać, wypełniając czas wzbogacaniem wersji podstawowej o nowe elementy - właśnie na oficjalnej stronie gry pojawił się, dodany z okazji Święta Dziękczynienia, róg obfitości. Oby oznaczał on obfitość pomysłów twórców gry, czego sobie i wam życze na nadchodzące święta.


  Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   21