Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   50
               

Wojciech "Sashh" Felczak


Witajcie drodzy Kombatanci! W tym miesiącu nie będę opisywał jednego konkretnego tytułu, tylko skupię się na krótkich zapowiedziach tytułów, których możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Wybór zapowiadanych gier jest całkowicie subiektywny, jeżeli uznałem, że jakaś gra masz szansę być hitem, tytułem wartym wspomnienia, lub spodobał mi się tytuł :) to możecie o niej przeczytać. W ramach dyskryminacji opisuję głównie pozycje Capcomu i SNK, ale to już takie skrzywienie zawodowe :) Zapraszam do lektury!CAPCOM FIGHTING JAM
Pierwszą z opisywanych dzisiaj gier będzie CAPCOM FIGHTING JAM, znany też jako Capcom Fighting Evolution. Gra jest swego rodzaju crossoverem (mało ich było…) postaci z gier Capcomu - zobaczyć będzie można fighterów ze STREET FIGHTER II (Ryu, Chun-Li, Zangief, Bison), STREET FIGHTER ZERO (Karin, Gui, Sakura), STREET FIGHTER III, VAMPIER SAVIOR (Demitri, Jedah), czy WARZARD. Są też 2 postacie występujące tylko tu. CFG przeznaczony będzie docelowo na Arcade, ale jego konwersje będą możliwe do nabycie dla posiadaczy PlayStation 2 czy X-Boxa.


Grafika na screenach i filmikach wygląda oszałamiająco - to najnowsza generacja automatów do gry, na których nawet pozycje 2D prezentują się obłędnie. Aż żal, że pewnie w kraju nad Wisłą nie uświadczymy tej gry :( Firma Capcom jak to w jej zwyczaju bywa nie postarała się o (choćby) anglojęzyczną stronę gry. W USA grę można dostać od 16 listopada (gdy piszę te słowa, właśnie wchodzi do sklepów), w KKW od 2 grudnia. Informacje:
http://www.capcom.co.jp/fighting_jam/ - oficjalna (japońska -_-) strona gry
http://www.gamespot.com/ps2/action/capcomfightingjam - GameSpot
Prognoza: 9/10


NEOGEO BATTLE COLLISEUM
O ile CFG będzie typową namiatanką 1-na-1 to NG:BC to tagowe 2-na-2. Zagramy postaciami z KING OF FIGHTERS, METAL SLUG (!), LAST BLADE, SAMURAI SPITITS, GAROU czy SAVAGE REIGN. Grafika nie jest może jest aż tak rewelacyjna jak produkt konkurencji (mimo przesiadki na platformę Atomiswave!), ale SNK trzyma poziom. Niestety postacie w walce nie prezentują się, tak jak IMO prezentować się powinny. Nie są jakoś specjalnie poprawione, grafika (ciągle na to narzekam, ale wierzcie, że postępy w tej kwestii są naprawdę małe…) jest rysą na krysztale.
Jak widać po tytułach gier na jakich COLLISEUM bazuje, bohaterowie to przegląd całej historii gier na Neogeo i zwieńczenie tej platformy. Jak widać obie firmy wypuszczają ciekawe „zlepianki” swoich postaci, ciekawe kto pod tym względem odniesie sukces. Czy SNK-owska grywalność znowu dorówna Capcom-owej grafice… Przekonamy się wkrótce.
Info:
http://www.snkplaymore.jp/official/nbc/ - ubogo bo ubogo, ale coś jest.
http://www.gamespot.com/arcade/action neogeobattlecoliseum - NG:BC na GameSpot
Prognoza: 6/10

KING OF FIGHTER 94 RE-BOUT
Jeżeli nie mieszanką, to odgrzewanym kotletem ich! Taka jest chyba taktyka Firmy SNK, która oprócz wyżej wspomnianej mieszanki ma nas raczyć kotletem w stylu pierwszego KOFa. Bo ludziom podoba się najbardziej to co już kiedyś grali. A więc spodziewać się można kolejnych reedycji, potem reedycji tych reedycji i tak dalej… Można zawsze powiedzieć, że to dobrze, że młodzi gracze będą mieli okazje zapoznać się z klasykiem, w odnowionej oprawie, ale to chyba tylko tłumaczenie dla naiwnych.
Premiera - 30 grudnia.
Info:
http://www.snkplaymore.jp/official/kof94 - oficjałka
Prognoza: 3/10

Jak widzicie na rynku pozorne poruszenie. Wychodzą nowe tytuły, kontynuacje, miksy. Jednak daleko do złotych czasów, gdy firmy stać było na wypuszczenie nowych, niezwiązanych z niczym tytułów (np. GAROU). Pozostaje liczyć na nowe tytuły, że zachowają choćby odrobinę świeżości i poziomu poprzedników. Tego sobie i Wam życzę.


  Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   50